62 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Gümüş Küpe

Gümüş küpe modelleri 925-1000 ayar gümüşten üretilmektedir. Altın kaplama modeller 24 ayar altın kaplamadır ürünlerimize göz atın.

İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
 387,55
İndirim!
İndirim!
 553,15
İndirim!
 1.239,70
İndirim!
 354,20
İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
 366,85

Gümüş küpe gümüş elementinin ince bir işçiliği ile ortaya çıkarılan en gözde takı ürünlerindendir. Kulak üzerinde birbirinden farklı çeşitleri ile hoş bir görüntü sağlar. Bununla birlikte gümüş küpeler piyasada erkeklere ve kadınlara özgü birçok modeli ile yer alır. Rose altın, sarı altın, silver gibi renkleri de bulunan gümüş küpeler takı ürünleri arasında sıkça tercih edilenler arasındadır.

gümüş küpe

Gümüş küpe yapımında gümüş önce plaka haline getirilir ve ardından aksesuar çizimine göre istenilen forma dönüştürülür. Belirli aşamalardan geçerek vitrinlerdeki yerini alan gümüş küpeler spor, klasik, modern çizgiler kullanılarak özenle hazırlanmaktadır. Sitemizdeki gümüş küpelerimizin çoğu kazaz telleri ile özel bir teknikle örülmektedir. Hem resmi hem gündelik kıyafetler ile kolaylıkla kullanılabilir.

Gümüş Küpe Modelleri Kaç Ayar Gümüş İle Yapılır?

Gümüş tarihi çok eskiye dayanan periyodik bir elementtir. Parlak renkte olanları altından daha serttir ve kolay işlenebilir. Gümüşün ayar sistemi binlik sistem içerisinde yer alır. En saf gümüş değeri 1000 ayar olarak bilinir. Fakat takıların yapımında yaygın olarak sterling silver da denilen 925 ayar gümüş kullanılır.

925 ayar gümüş %7,5 bakır, %92,5 gümüşten oluşmaktadır. Bakırın bu oranda gümüşle birleşmesi gümüş küpeler gibi tüm gümüş takı ürünleri için ideal bir karışım ortaya çıkarmaktadır. Üreticiler ve tasarımcılar için güzel takı ürünlerinin oluşturulmasını sağlayan 925 ayar gümüş Avrupa standartlarında da kabul görmüştür.

Takı tasarımcılarının sıklıkla kullandığı 925 ayar gümüş, gümüş küpe yapımı için ideal bir ayardır. Erkeklerin yanı sıra genellikle kadınlar tarafından severek kullanılan küpe gibi takı ürünlerinin birçoğu 925 ayar gümüş ile yapılmaktadır. Herhangi bir gümüş takı satın almak isteyen kişiler genellikle 925 ayar gümüş olmasına önem verirler. Çünkü piyasada yalnızca gümüş küpeler değil yüzük, kolye, bileklik tarzı gümüş ürünleri de bulunur. 925 ayar gümüş ürünler iyi bir şekilde muhafaza edildiğinde oksitlenme yaşamayacağından uzun yıllar boyunca güzellikle kullanılabilir.

Gümüş Küpe Modelleri

Gümüş, günümüz sektörlerinde sürekli işlenerek farklı çeşitler ortaya konulması ile karşımıza çıkar. Gümüş metalinin detaylı bir şekilde incelenerek karşımıza çıkması ona olan talebi de arttırır. Gümüşün kullanım alanlarından biri olan küpeler kadınların vazgeçilmezleri arasındadır.

Hoş ve gösterişli görünümü ile dikkat çeken gümüş küpeler modelleri açısından değişiklik göstermektedir. Taşlı gümüş küpeler, gümüş halka küpe, beyaz altın görünümlü gümüş küpeler, altın kaplama gümüş küpeler gibi farklı tasarımlar mevcuttur.

Altın kaplama gümüş modelleri sarı altın rengini sevenlerin tercihi olurken, silver görünümlü gerçek altın kaplamalarda gümüş rengini sevenlerin tercihleri arasındadır. Altın sarı rengi tarafından tercih edilmediğinde bazı kişiler tarafından 24 ayar beyaz altın kaplama şeklinde kullanılabilir. Bu da çevreye takının gümüş olduğu izlenimini verebilir.

Takılarda beyaz altın, sarı altın veya gümüş kullanımı yerine göre değişiklik gösterebilir. Takınızı kullanım amacınız ve bütçeniz doğrultusunda dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Gümüş küpe modelleri arasında tasarımlarıyla her kesime uyan modeller vardır. İster sade olun ister şık fark etmeksizin her kombininize uyum sağlayacak el sanatı ile üretilen küpe modellerimizi sitemiz üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Gümüş Küpe Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümüş küpe ve diğer gümüş aksesuarları alırken dikkat edilmesi gerekilen unsurlar mevcuttur. Bu unsurlara dikkat edilmediğinde ortaya alerji gibi problemler çıkabilir. Kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaştırılan kulakların bir parçası haline gelen gümüş küpeleri alırken taşlı olması, halka olması gibi modelde seçim yapmadan önce gümüşün ayarını bilmekte fayda vardır.

Gümüşün gerçek olup olmadığını anladıktan sonra tasarımlar arasından dilediğinizi seçerek satın alabilirsiniz. Tabii gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak da biraz uzmanlık gerektirir. Bu doğrultuda gümüş küpelerinizi satın alırken güvenilir olmayan yerlerden almamaya gayret edin. Mıknatıs gibi gerçek gümüşe tutunmayan bir alet ile de gümüşün gerçekliğini test edebilirsiniz.

Ürününüzü satın alacağınız markanın ticaret odası kaydı da güvenli ve kurumsal bir firma olduğunu sizlere gösterir. Aynı zamanda ister altın kaplama modelli olsun ister silver rengi alacağınız üründe ayar yazması dikkat etmeniz gereken unsurlar arasındadır. Gümüşün kendine has bir ağırlığının olması da sahtesinden ayrılan bir özelliğidir. Kaliteli gümüş küpe ürünleri satın alabilmek için bu hususlara dikkat etmekte fayda vardır.

Gümüş Küpe Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümüş küpeler günlük hayatta olsun, özel davetlerde olsun sıklıkla tercih edilen takı ürünlerindendir. Gümüş küpeleri kullanırken bazı detaylara dikkat etmek de bizlere hem şıklık katar hem de fayda sağlar.

  • Gümüş küpenin kullanımında dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus kulak temizliğidir. Gümüş kıkırdakkısmında kullanıldığı gibi kulağın diğer delim noktaları olan rook, tragus gibi delim noktalarında da kullanılabilir. Bu sebepten gümüş küpe kullanımında herhangi bir iltihabı önlemek için hijyen en önemli faktördür.
  • Gümüş küpelerin kullanımı kişinin yüz hatlarına göre de değişebilir. Küçük bir hatta sahip kişiler büyük ve kaba küpeleri pek fazla tercih etmemelidirler. Bunun dışında küpeyi ufak bir aksesuar olarak kullanmayı tercih eden kişiler de büyük küpeler yerine kulağa ağırlık sağlamayan minik top veya halka küpeleri kullanabilirler.
  • Gümüş küpelerin her koşulda kararıp zarar görmemesi için temizliğine ve bakımına dikkat edilmelidir.
  • Küpeler kuru ortamlarda muhafaza edilerek kullanılmalıdır.

Gümüş Küpeler Nasıl Kombinlenir?

Küpeler gümüşün işlenmesi sonucu ortaya çıkarılan takı ürünleridir. Altın kaplama gümüş modelleri veya birçok ayar beyaz altın kaplama şeklinde gümüş küpe modelleri bulunmaktadır. Peki bu gümüş küpeler hangi şekillerde kombinlenebilir?

Gümüş küpeler tek başına kombinlerin bir parçası olabildiği gibi saat, kolye, yüzük gibi ürünlerle de bütün sağlayarak kullanılabilir. Küpelerin ve diğer takı ürünlerinin bir arada kombinlenmesi giyilecek kıyafetler içinde bir kolaylık sağlar. Bundan ötürü kombin uyumu için ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmaz.

Kombinlerinize önem veriyorsanız günlük ve sportif kıyafetlerde gümüş küpe kullanılmak istediğinizde büyük halka ve salkım tarzda küpelerden uzak durmalısınız. Halka model için minimal bir tasarım tercih edebileceğiniz gibi salkım küpeler yerine de minimal tasarımlar tercih edebilirsiniz. Özel bir gün daveti için tercih edeceğiniz gümüş küpeleriniz ise tek renk ve şık görünümlü olmalıdır.

Sitemizde bulunan her kombininize uyum sağlayabilecek beyaz altın kaplama, silver renk 1000 ayar kazaz tellerinden örülen küpe modellerimizi inceleyebilirsiniz. Her biri hem gündelik hem resmi kıyafetler ile uyum sağlayan küpelerimizi indirim içerisindeyken tl ile uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Gümüş Küpeler Kulağa Zarar Verir Mi?

Küpe gümüş ile üretilmiş mi üretilmemiş mi? sorusuna cevap bulabilmelisiniz. Bu ürünler satın alınacağı zaman orijinalliğinden emin olunmalıdır. Bu yüzden kalitesi bakımından emin olunan satıcılar seçilmelidir. Aksi takdirde kısa vadede kararan, bozulan ve ilk günkü görüntüsünü kaybeden dayanıksız küpeler almış olursunuz.

Orijinal gümüşte kulağa zarar verebilecek herhangi bir etken bulunmuyorken düşük ayarlı gümüş küpeler de küpe alerjisi ortaya çıkarabiliyor. Gümüş normalde hiçbir alerjiye sebep olmaz, kişiye alerji yapan nikeldir. Nikel alaşımı altın ve gümüş takılarının üretiminde kullanılmaması gerekilen bir materyaldir. Çünkü nikel gümüş süs eşyalarında kullanılır. Eğer ki düşük ayarlı bir gümüş küpe kullanırsanız içinde nikel maddesi olabilme ihtimaline göre kulaklarınızda oluşabilecek alerjilere karşı dikkatli olmalısınız.

Gümüş Küpe Fiyatları?

2023 yılı itibari ile ürünlerimizi 227 TL’den başlayan indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Bütçemiz her konuda olduğu gibi takı konularında da bizler için önem taşır. Gümüş küpeler metali dolayısıyla hem dikkat çekici hem bütçelere uygun tasarımlardır. Pırlanta, altın tarzı ürünlere ihtiyaç duymayanlar göz alıcı şık modelleri ile makul fiyatlar ile gümüş küpelere sahip olabilirler.

Işığı iyi yansıtan ve parlak bir maden olan gümüş, aksesuarlarda ki şık görünümü ile sizlere hem fiyat hem kombinler açısından kolaylık sağlar. Değerli taşlar ile süslenebilen, el emeği ile de yapılabilen her türlü uygun fiyatlı gümüş küpe modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz. Salkım, halka, altın kaplama, plakada tuğra deseni, çiçek, renkli top gibi her türlü modelden oluşan gümüş küpelerimiz yüzük, bileklik gibi takı ürünleri ile birlikte set halinde de satışa sunulmaktadır. Ürünlerimizi isterseniz üye olarak isterseniz de üye olmadan devam ederek kargo bedava bir şekilde satın alabilirsiniz.