325 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Gümüş Bileklik

Gümüş bileklik ürünleri 925-1000 ayar gümüşten üretilmektedir. Altın kaplama ürünler 24 ayar altınla kaplanmaktadır. Detaylar için ürünlerimize göz atın. Gümüş kolye ve Trabzon hasırı modellerini de inceleyebilirsiniz.

İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
 1.216,80
İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
İndirim!
 1.100,00
İndirim!
 2.210,00
İndirim!
 980,00
İndirim!
İndirim!
 1.487,53
İndirim!
 1.094,00
İndirim!
 774,00
İndirim!
 1.400,00
İndirim!
 1.100,00
İndirim!
 1.105,00
İndirim!
 1.094,00
İndirim!
 1.100,00
İndirim!
 1.218,00
İndirim!
 1.218,00
İndirim!
 1.300,00
İndirim!
 1.300,00
İndirim!
 1.234,00
İndirim!
 691,00
İndirim!
 1.650,00

Gümüş bileklik günümüzde değişik takı modelleri ve bu modelleri ortaya çıkaran değerli metaller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu metaller arasından gümüş önde gelenler içerisindedir. Gümüş ile oluşturulan takı modelleri arasındaki gümüş bileklikler için son zamanlarda çok kapsamlı çalışmalar vardır.

Lüks çanta, lüks spor ayakkabı ve giyim gibi ürünlere olduğu gibi lüks taşlı gümüş bileklik ürünlerine de talep artmış durumdadır. Pırlanta, altın gibi materyallerin yanı sıra gümüş ile yapılan farklı bileklik modelleri de etkileyici yanları ile kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Takılar konusunda ki gelişim içerisinde yerini alan gümüş, bilekliğin yanı sıra küpeler, yüzükler ve kolyelerde de kullanılmasıyla aksesuar bütünlüğünün tamamlanmasını sağlar.

gümüş bileklik

Gümüş Bileklik Modelleri Arasında Bayanlar Nasıl Tercih Ediyor

Gümüş madeninin temin edilerek üretim aşamasına geçirilip işlenmesiyle ortaya çıkan, birbirinden farklı çizimi olan farklı kadın gümüş bileklik modelleri, günümüzde görüntüsü ile kadınlar tarafından etkisini devam ettiren takılardır. Zaman zaman farklı taşlar ile de modeller oluşturulan gümüş bileklik seçenekleri sık tercih edilen takı çeşitleri arasındadır.

Hallow gümüş bileklik modelleri, su yolu tasarımlı bileklik modelleri, pırlantalı bileklik modelleri, baget bileklik modelleri olmak üzere birbirinden farklı fazla fazla gümüş bileklik modelleri mevcuttur. Göz alıcı ve etkileyici ürünler için sayfamızdaki kadın gümüş bileklikleri inceleyebilir kargo bedava olacak şekilde oldukça makul fiyatlara hızlı teslimat ile satın alabilirsiniz.

Gümüş Bileklik Çeşitleri Arasında Erkekler Nasıl Tercih Ediyor

Gümüşün işçilik ile beraber ortaya çıkan birçok çeşidi arasında kadına hitap eden takı modelleri olduğu gibi erkeğe hitap eden takı modelleri çeşitleri de bulunmaktadır. Altın kolye, altın bileklik gibi takıları tercih etmeyen erkekler gümüş modellere yönelmektedir.

Farklı tasarımlar ile üretilen erkek gümüş bileklikleri kişiye farklı bir tarz ve hava katmaktadır. Herkesin kendine özgün seçimi ile stil yarattığı gümüş bileklikler dış görünüşüne önem veren erkekler için ideal bir takı türüdür. Erkek bileklik modelleri, sade gümüş zincir, taşlı zincir, burgu, gemici düğümü gibi birbirinden farklı modellerden oluşmaktadır.

Bu modeller dışında sitemizde bulunan kişiselleştirilebilir isimli bileklik modellerini, ikili kombin silver bileklik modellerini, sarmal ve eskitme model bilekliklerini inceleyebilirsiniz. Tamamı el işçiliği ile üretilen bileklik modellerimiz ücretsiz kargo imkânı ile direkt üreticiden gönderilmektedir.

Gümüş Bileklik Üretimi

Gümüş bilekliklerin yapımı da her aksesuarın yapımı gibi merak edilen işlemlerden biridir. Gümüş bileklik modelleri yapılırken klasik, spor gibi her kesime uygun tasarımlarda yapılır. Yapım aşamasında ilk olarak modele karar verilir. Sonrasında sembol ve desenler kullanılabilir.

Bizler gümüş bileklik modellerimizi oluşturacağımız da özel bir teknikle kazaz tellerini örerek işlemlerimize başlıyoruz. Gümüşten örmeye hazır ipler elde ederek farklı tekniklerle birer sanat eseri olan gümüş bilekliklerimizi oluşturuyoruz. Ürün kodu birbirinden farklı hepsi farklı model de olan tamamı el emeği gümüş bileklik modellerimize kargo bedava ve on dört gün içerisinde ücretsiz iade imkânı ile sahip olabilirsiniz.

Gümüş Bileklik Ayarı

Gümüş yapısı gereği yumuşak olduğu için farklı oranlarda maddeler gümüş ile birleşerek bir alaşım oluşturur. Bu alaşımın sebebi gümüşün daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. Alaşımın içerisinde yer alan gümüş miktarı gümüşün ayarını belirler. Gümüş ayarı için belirlenmiş bazı standart ayarlar bulunmaktadır. Bunlar binlik sistem ile ifade edilir ve 750, 800, 925 ve 1000  ayar gümüş oranları olarak değerlendirilir. Bu ayarlar arasında en çok kullanılan ve tercih edilen gümüş bileklik modelleri 925 ayar ve 1000 ayardan oluşmaktadır.

Takı yapımında yaygın olarak kullanılan 925 ayar gümüş bileklik içerisinde genellikle %92,5 oranında gümüş, %7,5 oranında farklı bir element mevcuttur. 1000 ayar gümüşün ise içerisinde herhangi bir farklı element ve metal bulunmamaktadır. Bu sebeple saf gümüş olarak da adlandırılır. Gümüşün en saf hali olan bu ayar ile yapılan gümüş bileklikler de mevcuttur.

925 Ayar Gümüş Bileklikleri Bozulur Mu?

Gümüş hassas bir yapıya sahip olduğundan hava ve nemli ortamlardan etkilenir. Ter su gibi faktörler gümüşün kararmasına yani bozulmasına sebep olur. Bu yüzden deniz, havuz, duş gibi ortamlara gümüş yüzükler gümüş küpeler gibi takı çeşitleri ile girilmemesi tavsiye edilir. Kararmış gümüşler temizlenip ilk baştaki haline döndürülebilir fakat yine de kuru ve nemsiz ortamlarda kullanımını gerçekleştirip temiz bir şekilde muhafaza etmeniz sizler için yararlı olacaktır.

Herhangi bir kaynak işlemi uygulamadığımız ürünlerimizin üzerine her ne kadar ayarını yazamasak da ürünlerimiz saf 1000 ayar gümüş ile el emeği şeklinde üretilmektedir. 925 ayar yalnızca kilit kısımlarında kullanmaktadır.

Gümüş Bileklikler Nasıl Parlatılır?

Gümüş bileklikler kullanım şartlarına ve ortama göre zamanla kararma yapabilirler. Kir, nem, hava gibi faktörler ile kararan gümüş bileklikler, hoş görüntüsüne geri döndürülmesi için parlatılmalıdır. Bilekliği üreten firma bunu kolay ve hızlı bir şekilde yapabilir fakat evde kendi yöntemleriniz ile de parlatma işlemini uygulayabilirsiniz.

Evde kendi yöntemleriniz ile kararan gümüş bilekliklerinizi parlatabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • Tuz ve limon: Ilık su içerisine biraz limon sıkılır ve tuz ilave edilir. Gümüş bileklik bu karışım içerisinde bekletilir ve ardından durulanır.
  • Sirke ve karbonat: Kaynamış suya karbonat ve iki kaşık kadar sirke eklenir, bileklik içerisine konulur. Yarım saatlik bir süre sonrası bileklik çıkarılır.
  • Diş macunu: Gümüş bileklik, diş macunu ile ılık suda bir süre boyunca fırçalanarak temizlenir.
  • Alüminyum folyo: Kâsede ki suya kaşıkla kabartma tozu dökülür. Folyo da suyun içerisine eklenir. Ardından gümüş bileklik suya batırılıp çıkarılarak temizlenir.

Gümüş bilekliklerin kararmaması için nasıl önlemler alınmalıdır?

Gümüş bilekliklerin kararmalarından sonra yapılacak işlemler vardır fakat yine de kararmalarına engel olacak bazı etkenlere dikkat edilmelidir. Peki bu etkenler nelerdir?

  • Gümüş bilekliğin kuru yerde muhafaza edilmesi
  • Gerektiği zamanlarda kaplama yapılması
  • Sert cisimlerden korunması
  • Kimyasallardan uzak tutulması
  • Temizlik ve bakımının iyi yapılması

Gümüş Bileklikler Sağlığa Zararlı mı?

Aksesuarlar arasında kullanımı oldukça yaygınlaşan gümüş bileklikleri cilde zarar verip vermediği önemli bir merak konusu olmaktadır. Herhangi bir dış etken sebebi ile kararan gümüş bileklikler, bazı insanların cildinde kaşınma, kızarıklık gibi alerjilere yol açabilmektedir. Ufak tedaviler sonucu aşılabilecek bu problemler büyük sıkıntılara yol açmamaktadır. Bunların yanı sıra gümüş bileklikler, gümüş kolyeler gibi gümüşten yapılan tüm takı seçenekleri insan sağlığına fayda da sağlar.

Gümüşün İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Gümüşün radyasyon koruyucu bir özelliği vardır. Tarz amaçlı veya kombin amaçlı taktığınız gümüş bileklikleriniz aslında sizin vücudunuza girecek olan radyasyonu az miktara indirmek için de koruyucu bir etkendir. Gümüş bilekliğinizi ve diğer gümüş takılarınızı sağlığınız açısından faydalı kılan bir diğer özellik ise kan dolaşımını hızlandırıyor olmalarıdır.

Gümüş insan vücudunda bulunan iltihaplara da iyi gelmektedir. Kan dolaşımını hızlandırarak, kemik gelişimini de olumlu bir şekilde etkiler. Stres, depresyon gibi ruhsal bozuklukların aza indirgenmesini sağlar.

Tüm bu faydalara sahip olabilmeniz için, sitemizde bulunan 1000 ayar kazaz tellerinden özel bir teknikle elde örülen, kimisinde Osmanlı tekniklerinin kullanıldığı gümüş bileklik gibi tüm gümüş takı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Etkileyici Gümüş Bileklik Ürünler Taksit ve Ücretsiz Kargo İmkanı

Gümüş pırlanta, altın gibi değerli bir maden olması ile bilinir. Fakat fiyat açısından pırlanta ve altından biraz daha uygun olduğu için günlük hayatta da kullanım için sıklıkla tercih edilir. Kullanıcılar açısından daha ekonomik bir seçenek olması açısından üretimi de yaygın bir biçimde yapılmaktadır.

Gümüş bileklik gibi gümüş bir takı ürünü satın alınacağında imitasyon olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü bu faktör gümüş bilekliği fiyatı açısından etkileyen en önemli faktörlerdendir. İmitasyon ve gerçek gümüş arasındaki farklı ayırt etmek tüketici açısından biraz zordur.

Gümüşün kendine has rengi olan mavi gri rengini bir tüketici daha iyi anlayabilir. Bu sebepten ötürü bizlerin yapabileceği en önemli etken gümüş takımızın 925 gibi ayar damgasının olup olmamasıdır.

Aynı zamanda patent numarasına bakmakta da fayda vardır. Gümüşün kendine has bir ağırlığı olduğundan, imitasyon olan gümüş takılar hafifliği ile de kendini belli eder.

Gümüş bileklik modellerinde birden çok teknik kullanılır. Bu sebepten gümüş bileklikler de model çeşitliliği de artar. Bu model çeşitliliğinin artması gümüş bilekliklerin fiyatının belirlenmesinde de bir çok kriter ortaya çıkartır. Her bir modelin yapımında kullanılan işçilik, taş çeşitleri fiyatta değişikliklere yol açar. Fiyatların tek bir seviyede kalmamasının en büyük nedeni budur.

Klasik modellerin dışına çıkan taşlı, ipli, boncuklu, hasır her tür gümüş bileklik modeli çeşidine göre fiyatta farklılık göstermektedir. Her türlü bütçe için uygun modellere sahip, kapsamlı bir takı seçeneği olan gümüş bileklikler sade, düz, aksesuarlı gümüş bileklik çeşitleri ile de farklı fiyat seçenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Sitemizde 417 tl civarından başlayan indirimli fiyatları ile birbirinden farklı gümüş bileklik seçenekleri mevcuttur. Modası hiçbir şekilde geçmeyecek olan, gündelik ve klasik tarzınızla uyum sağlayacak olan her türden gümüş bileklik modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Takı koleksiyonlarınızda yer vermek isteyeceğiniz el yapımı kazaziye sanatı ile işlenmiş gümüş bileklik gümüş ürünlerimiz kişiye özel ölçülerle özenli bir şekilde üretilir. Sizlere %100 güvenli ödeme sistemi sağlanır ve satın aldığınızda ürününüz hediye kutusu ile gönderilir.